جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۷

شروع کنید به فکر کردن به آن فرد موفقی که در حال تبدیل شدن به آن هستید.

  • آیا شما اهداف بزرگی برای دستیابی به آن دارید؟
  • آیا احساس میکنید که پشت سر برنامه هستید؟
  • ترس اینکه ممکن است چیزی که لازم است را نداشته باشید؟

شما فریب یه دروغ ساختگی رو فریب خورده اید. این موفقیت برای تعداد کمی انتخاب می شود.حقیقت این است که … انسان های موفق که به طور مداوم انتخاب های برنده را انجام میدهند میتوانند از موفقیت بزرگ لذت ببرند.

چگونه شما انتخاب های برنده را انجام میدهید؟

آنها از افکار برنده دور نیستند. در اینجا ۸ مثال تغییر الگو برای قدرت تفکر شما آورده شده است.که شما هم می توانید به کمک این ۸ روش به موفقیت های بزرگ دست یابید.باما در دامه این مقاله از جوانان ایرانی جوانان ایرانی همراه باشید.

تسلیم نشدن

۱) تسلیم نشوید.

اگر واقعا به دقت نگاه کنید، اغلب موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتند.

دکتر آنجلا داوکورث در مطالعه تحقیقاتی خود دریافت که استحکام، پشتکار و اشتیاق برای اهداف بلند مدت، موفقیت را بهتر از هر پیش بینی‌کننده دیگر پیش بینی میکند.

منطقی به نظر میرسد. کسی که یک گل را ترک کند به آن دست نمی یابد.علاوه بر این، ما به این دلیل تسلیم می شویم که مسیر سخت و دشوار است،اما افراد موفق هرچقدر هم که مسیرشان سخت باشد سعی می کنند موانع را دور بزنند و یا از پیش رو بردارند. 

اگر شما هم به دنبال موفقیت هستید و میخواهید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید،کافیست استحکام و پشتکار خود را تقویت کنید و برای یک مدت بطور منظم تلاش کنید و آنگاه متوجه می شوید که موفقیت به سمت شما می آید.

۲) سازگار باشید.

موفق ها کسانی هستند که عادات موفقی دارند.”

زمانی که یک هدف بزرگ را دنبال میکنید، نوعی که ماه ها و یا سال‌ها طول میکشد، بزرگترین دشمن شما راضی خواهد بود  و اجازه میدهد روز بدون هیچ حرکت رو به جلو حرکت کند.

خود را برای پیشرفت روزانه با عادات تولیدی آماده کنید. به جای آن که احساس آن را داشته باشید، هر روز کمی کار کنید.در یک سال، فردی که تنها ۱۵ دقیقه کار میکند هر روز تقریبا دو برابر بیشتر از یک نفر را در یک جلسه دو ساعته در هر هفته سرمایه گذاری میکند،است.

همیشه به یاد داشته باشید اقدامات کوچک و کسب پیروزی های کوچک منجر به نتایج بزرگ می شود.پس صبور باشید.

۳) شکست طبیعی است.

وینستون چرچیل گفت:

موفقیت توانایی رفتن از شکست به شکست بدون از دست دادن شور و اشتیاق شما است.”

ما باید باور کنیم که برخی از مردم برای موفقیت به دنیا می آیند در حالی که دیگران برای شکست به دنیا می آیند. اما حقیقت این است که همه برای شکست متولد می شوند. و افرادی که یاد میگیرند چگونه با شکست مواجه شوند،به موفقیت دست می یابند.

امروزه، سر جیمز دیسون ارزش خالص دارای او  ۲ میلیارد دلار است، اما وقتی او سعی داشت خلا بدون بطری را اختراع کند،او نمونه اولیه را به تعداد ۵.۱۲۶ بار ساخت و نتوانست نتایجی را که میخواست تولید کند.او از هر آزمایش آموخت، و در تلاش ۵.۱۲۷، طرحی را پیدا کرد که به دنبالش میگشت.

موفق ها بیشتر از زمانی که طول میکشد موفق شوند،تلاش میکنند. آیا حاضرید همین کار را بکنید؟

۴) شخصیت تان را رشد دهید.

مارک کوبایی می گوید:

مهم نیست چند بار شکست بخورید. شما فقط باید یکبار درست عمل کنید و سپس همه میتوانند به شما بگویند که شما یک موفقیت شبانه هستید

بزرگترین مخترعین جهان، نوآوران، داستان گویان و کارآفرینان همگی مسیری مشابه را طی کرده اند.آنها به طرزی باور نکردنی احمقانه به نظر میرسیدند ، تا اینکه به طرزی باور نکردنی باهوش به نظر رسیدند.اگر می‌خواهید سریعتر موفق شوید،به نظر احمقانه میرسد.امتحان کنید. چیزهایی را یاد بگیرید. شکست شهریه است که شما برای تبدیل شدن به یک استاد پول میدهید.همانطور که فردی آواز میخواند، بی تفاوتی در این است که چقدر باید سقوط کنیم.”

محدودیت

۵) محدوده های فرضی را رد کنید.

مارک تواین می گوید:

تنها چیزی که شما در این زندگی نیاز دارید جهل و اعتماد است و بعد موفقیت حتمی است

با توجه به علم خودکارآمدی، به این باور که شما میتوانید یک هدف را به انجام برسانید، یک گام مهم برای رسیدن به آن است.هر کسی حوزه قدرت و حوزه های ضعف دارد.ضعف های شما یک شبه ناپدید نمی شوند، یا شاید تا به حال نشده اند.اما افراد موفق، با وجود ضعف های خود، هر روز کارهای شگفت انگیزی انجام میدهند.شما با این باور شروع میکنید که میتوانید.

۶) نتایج خود را به دست آورید.

بهترین سال های زندگی شما آنهایی هستند که در آن تصمیم میگیرید که مشکلات شما متعلق به خودتان است. شما آنها را در مورد مادر، بوم شناسی، یا رئیس جمهور مقصر نمیدانید. شما متوجه می شوید که سرنوشت خود را کنترل میکنید .

اگر احساس میکنید که زیر بار پتانسیل نافرمان گیر افتاده اید،صبر کنید تا نجات پیدا کنید و شروع به برنامه ریزی برای فرار کنید.همچنین منتظر پشتیبانی نباشید. به جست و جوی آن بروید. به دنبال استعداد بیشتر نباشید،همین های که در شما ناپدید شده اند را کشف کنید.

برای یه استراحت خوش شانس نباشید. خود را آماده کرده تا در مقابل سختی ها قرار بگیرید،هر یک از ما وقتی به چیزهای میخواهیم میرسیم،که به اندازه کافی برای رسیدن به آنها تلاش کرده باشیم.

ما می توانیم روی همه اتفاقات کنترل داشته باشیم؟

البته که نه،به هیچ عنوان

اما ما چقدر کنترل داریم؟

با ریاضی من کمتر از اونی که فکر میکنیم و بیشتر از اونی که فکر میکنیم.یک پارادوکس واقعی هیچ کدام مشخص نیست.

۷) کاری را که دوست دارید انجام دهید.

هرمان کین می گوید:

“موفقیت کلید خوشبختی نیست،شادی کلید موفقیت است. اگر آنچه را که انجام میدهید دوست داشته باشید، موفق خواهید بود

اگر چه کین یک شخصیت بحث برانگیز است، من با تمام وجودم با این نقل قول موافق هستم.تد دکر یک نویسنده پرفروش در نیویورک است که بیش از ۱۰ میلیون نسخه از آن را به فروش رسانده است. اما پنج کتاب اول او منتشر نشد.

نوشتن یک رمان دشوار است. تد پنج بار این کار را کرد و چیزی برای نشان دادن نداشت. اگر تسلیم میشد هیچکس او را سرزنش نمیکرد. چرا او این کار را نکرد؟

تد توضیح میدهد: نوشتن به من روشنی میدهد.”

در حالی که هیچ کاری ۱۰۰ ٪ سرگرم کننده نیست، برای استقامت از طریق شکست ها و شکست های خود،باید معنا را در کار پیدا کنید نه فقط نتیجه.

۸) جسورانه زندگی کنید.

کلر می گوید:

زندگی یا یک ماجراجویی جسورانه است و یا هیچ چیز نیست

چرا ما همه چیز را محتاط بازی میکنیم؟

ما از چی محافظت میکنیم؟

زندگی کوتاه است. غرور احمقانه است.

آیا برای کاری که این هفته میخواهید کار کنید، به خصوص زمانی که شما را می ترساند،چه حسی دارید؟

آیا شما اهداف بزرگی برای دستیابی به آن دارید؟

خب شما می توانید به این سوالات پاسخ دهید و بگویید که چرا تا الان موفق نشده اید،بزرگترین تهدید برای موفقیت شما تسلیم شدن است.پس تا جایی که می توانید مقابل ترس خود بایستید و تلاش کنید.همیشه همه آنچه که شما برای رسیدن به خواسته هایتان به آن نیاز دارید روشن و واضح نیستند بلکه شما باید آنها را روشن کنید.