جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۲۲ام تیر ۱۳۹۷

حسادت ؛ من همیشه حسود بوده ام،به عنوان یک کارآفرین،فکر میکنم گرایش به حسادت فقط به من مربوط نمی شود؛ من همیشه میخواهم کار بهتری انجام دهم و پیوسته بیشتر تلاش میکنم.

مانند بیشتر والدین،به من یاد دادند که حسادت احساسی منفی است و باید نسبت به آنچه که به جای تمرکز بر آنچه که ندارم، سپاسگزار باشم. من با این اعتقاد بزرگ شدم که این مهم است که حسادت را کنار بزنم و آن را نادیده بگیرم؛حالا من کاملا مخالف این قضیه هستم.

حدود چهار ماه پیش، رویدادی مهم در لندن اتفاق افتاد که من میخواستم در آن شرکت کنم.میدانستم که بسیاری از افراد موفق در صنعتی که من هستم میخواهند با آنها صحبت کنند و اینکه این زندگی برای من تغییر خواهد کرد،اما به دلایلی،من نسبت به ثبت تردید داشتم.

بعد از چند ساعت دوری از کامپیوتر، متوجه شدم چه اتفاقی دارد می افتد:من حسود بودم،به همسرم اعتراف کردم که میترسیدم وقتی به آنجا رسیدم بسیار حسود باشم،چون میخواستم یکی از کسانی باشم که در این مراسم سخنرانی میکرد نه فقط یکی از حضار.

بعد از شنیدن این کلمات با صدای بلند خندیدم،متوجه شدم چقدر احمقانه به نظر میرسید و به محض آن که حسادت من فروکش کرد و من آن را امضا کردم.

از آن زمان به بعد،من آمده ام تا یاد بگیرم که تمام احساسات به یک هدف کمک میکنند، بنابراین با هل دادن آنها، من در حقیقت از این فرصت برای کشف چیزهای بیشتر در مورد خودم و چیزی که از زندگی میخواهم را ندارم. احساسات من، از جمله حسادت، میتواند به عنوان کمی قطب نما یا ذره بین عمل کند و زمانی که به اهداف زندگی یا شغل میرسد، حسادت میتواند مفید واقع شود.

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا حسادت چیز خوبی است،باما در ادامه این مقاله از جوانان ایرانی جوانان ایرانی همراه باشید.

حسادت در محیط کار

۱) این مرحله بعدی شما را نشان میدهد.

شما باید در واقع چیزی را که میخواهید به دست آورید،بدانید، درست است؟ آگاهی یک کلید است زمانی که میخواهید به اهداف خود برسید و من معتقدم که حسادت چیزی است که در واقع نشانگر خوبی از جایی است که میخواهید در زندگی خود باشید.

این نشان میدهد که شما ممکن است به کجا نگاه کنید و احساسات واقعی شما در رابطه با یک گام یا هدف زندگی است. تا زمانی که احساس حسادت میکردم، در واقع از میل خودم برای صحبت در مورد اتفاقات بی خبر بودم.

۲) حسادت به شما کمک میکند تا ارتباط برقرار کنید.

زمانی که کسی را میبینید،کاری را که میخواهید انجام دهید و یا آنچه را که میخواهید،انجام داده است، باید با او ارتباط برقرار کنید. در مورد من در این کنفرانس، من با چند نفر از افرادی که واقعا در زمینه کاری خودم تحسین میکنم ارتباط برقرار کردم و آنها به روش های مختلفی به من کمک کردند.(چه کسی میداند، شاید من حتی یک روز بتوانم با آنها همکاری کنم!)

۳) به کنجکاوی تبدیل می شود.

وقتی به کسی حسادت میکنید، آن را به اطراف برگردانید و کنجکاو شوید. اگر نمیتوانید از آنها بپرسید که چطور به موفقیت خود دست یافته اند، حداقل در مورد مسیر آنها در گوگل کنجکاو شوید و جستجو کنید. من تضمین میکنم که با تحقیق در مورد داستان یک نفر، شما حتی افراد بیشتری را کشف خواهید کرد که کجا میخواهید بروید و شما قادر خواهید بود نکات عالی برای تحقق رویاهایتان به دست آورید.

۴) این برنامه احتمالات را نشان میدهد.

بنابراین بسیاری از مردم نمیدانند از زندگی چه میخواهند، بنابراین از حسادت به سود شما استفاده میکنند. هر وقت احساس حسادت نسبت به افرادی که در این صنعت به سر میبرند و احساس حسادت میکنم، آن را دور میزنم و سعی میکنم به یاد بیاورم که آنها به من کمک میکنند تا ببینم چه چیزی ممکن است در خط پایین باشد که قبلا هم حتی فکرش را نکرده بودم!

۵) منجر به قدردانی بیشتر می شود.

وقتی احساس حسادت میکنید، آن احساس را از خود دور نکنید.به جای آن، آینه را روشن کنید و به آنچه انجام داده اید نگاه کنید و از آن سپاسگزار باشید. و اگر به کمی کمک به دیدن تصویر نیاز دارید، با یک دوست قابل اعتماد تماس بگیرید که میتوانید هر چیزی را که انجام داده اید را به شما یادآوری کند و در مراحلی که میخواهید عکس بگیرید،از آنها کمک بگیرید.

وقتی داشتم این مقاله را میخواندم واقعا برایم جالب بود که چرا حسادت چیز خوبی است به همین دلیل تصمیم گرفتم برای شما هم بنویسم این تا بتوانم کمک کوچکی به شما عزیزان کرده باشم.

برگرفته از: huffingtonpost