جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۱۸ام مرداد ۱۳۹۷

الهام گرفتن در زندگی ؛ چگونه الهام می گیرید و این الهام را زنده نگه میدارید به خصوص در زمان های دشوار؟ اول و مهم تر، شما به چیزی بزرگتر از آنچه به شما الهام می شود نیاز دارید.من فکر میکنم ما همگی با یک هدف عمیق و معنی دار به دنیا آمده ایم که باید آن را کشف کنیم.

هدف شما در زندگی چیزی نیست که شما نیاز دارید آن را بسازید؛ آن هم اکنون وجود دارد؛شما فقط باید آن را کشف کنیدو زمانی که این کار را میکنید، واقعا متوجه می شوید که قصد دارید چه کار کنید،به همین دلیل است که صبح از خواب بیدار می شوید.

پیدا کردن هدف زندگی تان

قبل از اینکه هدف زندگی تان را کشف کنید، بسیار ساده است که گیج شده یا چیزی معمولی را احساس کنید و یا احساس کنید که خیلی کم انجام داده اید.

اما اگر این احساسات صرفا بازخورد هستند که باید ادامه دهید، به جستجو ادامه دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد؟

چه اتفاقی خواهد افتاد اگر جهان به ما یاد آوری کند که به حد متوسط برسیم، برای ادامه آزمایش برای چیزی که شما را روشن میکند؟

من همچنین معتقدم که همه ما با مجموعه ای از استعدادها و منافعی به دنیا می آییم که به ما میگویند چه کار باید بکنیم.

تعداد زیادی از آنها به طور طبیعی برای ما می ایند، ما آنها را نادیده میگیریم.فکر میکنیم پیدا کردن هدف ما باید عمیق یا سخت باشد،اما اگر تمام مدت درست روبروی شما باشد چی؟

در مورد آن فکر کنید؛ آیا تا به حال میخواستید چیزی را که دوست دارید انجام بدید، اما مسیر منطقی تر این بود کاری که والدین یا معلمان و یا دوستان شما فکر میگفتند را باید انجام دهید؟

شاید شما میخواستید یک کوزه گر یا نوازنده باشید،اما به سمت مدرسه کسب و کار رفته اید!چون این منطقی تر است و آینده دارد!اگر اینطور است، شما تنها نیستید.در ادامه به شما خواهیم گفت که چکار کنید.

رویا پردازی

چگونه این کار را انجام دهیم؟

با گفتن این جمله، گاهی احساس دلتنگی و وحشت میکنم و زمانی که این کار را میکنم با شهود خود مشورت میکنم.این کار را به این دلیل انجام میدهم که ذهن نیمه هشیار ما منبع نبوغ پنهان ما است و همیشه دانش و خلاقیت ما را در اختیار ما قرار میدهد و ما نیاز به حرکت رو به جلو در جهت درست با الهام داریم.

۱) مراقبه و مدیتیشن

یک ابزار عالی برای دسترسی به شهود و تقویت ارتباط خود با بالاترین لول خودتان، مراقبه است. تنها ۱۰ دقیقه در یک روز مدیتیشن میتواند نتایج قدرتمندی را به همراه داشته باشد و باعث می شود درک شما از طریق کلمات، تصاویر، عواطف و یا احساسات فیزیکی به شما کمک کند.

۲) مغز متفکر

یک ابزار قدرتمند دیگر که من در کل حرفه خود به کار بردم،گروه طراح است.گروه برنامه ریز یک گروه متشکل از معمولا ۶ تا ۸ نفری است که به طور منظم با یکدیگر ملاقات میکنند تا خودشان را به سمت اهداف خود هل دهند،یکدیگر را پاسخگو نگه دارند و ایده ها و منابع را با هم به اشتراک بگذارند.

هرچه زمان بیشتری صرف ساخت آگاهانه و پرورش شبکه تجاری مشاوران، همکاران، مشتریان، دانش آموزان و طرفداران کنم،موفقیت بیشتری پیدا میکنم.

بنابراین مطمئن شوید که زمانی برای ایجاد روابط سالم با افرادی که الهام بخش شما هستند و یا شما الهام میگیرید که دوست داشته باشید، ایجاد کنید.

همه چیز در مورد این است مطمئن شوید شما با افرادی که به شما اعتقاد دارند، شما را به چالش بکشند و حتی زمانی که در یک زمان چالش برانگیز هستید ، شما را به جلو هل دهند.

۳) داستان های مثبت را بخوانید.

من همچنین داستان های مثبت میخوانم،به سخنرانان انگیزشی گوش میدهم و کتاب های الهام بخش و پرانرژی میخوانمو من این چیزها را برای یک زندگی یاد میگیرم و باعث می شود که انگیزه بگیرم و به من یادآوری میکند که اهداف را حفظ کنم و به رویا ادامه دهم.

و من اینجا هستم تا به شما یاد آوری کنم که شما میتوانید هر آنچه را که در ذهن خود دارید انجام دهید تا زمانی که به خودتان وفادار بمانید و به رویاهای خود وفادار بمانید و هرگز تسلیم نشوید.من میدانم که شما میتوانید این کار را انجام دهید چون شما اینجا هستید.

۴) از موفقیت خود لذت ببرید.

و آخرین، اما نه، زمان بگذارید و از خودتان و موفقیت خود لذت ببرید.مهم است که از کار خود دور شوید، نفس بکشید و از دنیای بیرون الهام بگیرید. چه دوست دارید به ساحل بروید، پیاده روی طولانی داشته باشید یا به مکان های جدید سفر کنید،شما استحقاق آن را دارید و من میخواهم شما را تشویق به انجام این کار کنم.

به طور جدی، من مطالعه منتشر شده در ژورنال شخصیت و روانشناسی اجتماعی را خواندم که گفت افرادی که به یک کشور مختلف سفر کرده اند بااعتماد به نفس بیشتر، ذهن باز و وظیفه شناسی دارند.

فکرش را بکنید! شما میتوانید هم زمان هم خوشی داشته باشید و هم رشد کنید.کافیست فقط شما بخواهید.

برگرفته از مطالب جک کانفیلد