جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۲۶ام تیر ۱۳۹۷

تمرکز در محل کار ؛ برخی مشاغل به سرعت بالا میروند و برخی از آنها دوی ماراتن هستند.نقش های زیادی وجود دارند،مثل آنهایی که در خرده فروشی، مهمان داری و تدارکات قرار دارند، که در آن شما احتمالا در دوره های آرام،آرام و پر مشغله، چندین بار در یک روز درگیر می شوید. برخی دیگر، مانند بازاریابی، کپی رایتینگ و بسیاری از نقش های دفتر بر پایه قدرت،در حال سوختن هستند اما همه چیز را افزایش میدهید.

خرج کردن تمام زمان در طول روز و نشستن پشت میز خیلی خسته کننده نیست، اما خستگی ذهنی فقط به اندازه تلاش فیزیکی است. در اینجا چند نکته ساده اما با ارزش برای آرام ماندن تا حد ممکن در طول روز وجود دارد.

تمرکز در محل کار

۱) کم و اغلب بخورید

اسنک اغلب مایه دردسر هر کسی است که میخواهد به شکل خود ادامه دهد، با این حال ساعت ۹ تا ۵ خود را پشت میز می نشیند. علیرغم وفور تنقلات سالم در قرن بیست و یکم، این امر منجر به رژیم غذایی پر از مواد افزودنی نمی شود.

در واقع، متخصصان تغذیه اعلام کرده اند که این کار برای سلامتی شما وقتی درست انجام می شود،مضر نیست و برای بدن شما به اندازه سه وعده غذایی در روز مناسب است.رشد کوچک تر انرژی در میان ساعات کاری شما میتواند تنها چیزی باشد که شما برای جلوگیری از رسیدن به آن نیاز دارید، فقط مطمئن شوید که همه آنها شکر نیستند!

۲) زمان استراحت کوتاه داشته باشید.

این به آن معنا نیست که شما باید برنامه کاری خود را به مدیر خود دیکته کنید،اما هیچ آسیبی در اجازه دادن به ذهن و بدن شما وجود ندارد که اجازه دهید ذهن و بدن شما یک ضربه سریع از روی صفحه به دست آورند و مجبور شوند آن حالت سخت نشستن پشت میز کامپیوتر را داشته باشند.

در این مورد هیچ چیز نیرنگی وجود ندارد؛ فقط از روی میز خود دور شوید. برای خودتان یک چای یا قهوه درست کنید، توالت بروید و… کارهای که از استرس شما کم کند.هر چیزی که به شما اجازه میدهد تا پاهای خود را به مدت چند دقیقه آزاد کنید، ایده آل است. البته پرسه زدن عمدی این است که به خوبی حرکت نکند، اما یک دلیل کوچک و معنی دار برای خلاص شدن از صفحه کلید میتواند تمام چیزی باشد که شما برای چند ساعت آینده به آن نیاز دارید.

۳) میز خود را روشن نگاه دارید

یک فضای کاری شلوغ یک کلیشه برای انواع خلاق است و در تجربه من اغلب این مساله بیشتر از این است. با این حال، تلاش برای مقابله با یک میز آشفته، از مزایای بسیاری جلوگیری میکند. زمانی که حوزه کار فیزیکی تان مشخص و منظم است،زندگی کاری شما میتواند بهبودهای فوق العاده‌ای مانند تمرکز بیشتر، آزادی بیشتر برای تطبیقی و یک شهرت خوب با مدیران خود ببیند.

توانایی خود برای نگه داشتن اشیا سازمان یافته و مرتب یک شاخص عالی است که شما در مورد کار خود جدی هستید و همه چیز را بررسی خواهید کرد، که همیشه میتواند منجر به فرصت های بهتر در مسیر شود.

۴) اهداف روزانه را تنظیم کنید.

داشتن نقاط بازرسی کوچک برای کار شما میتواند از طریق یک لیست طولانی آسان تر شود، به خصوص زمانی که برای شکستن یک کار بزرگ و یا پروژه به کارهای ساده تر و با اندازه گاز استفاده می شود. در نقش های مدیریت پروژه، این کار به عنوان یک ساختار شکست کار ( WBS ) یاد می شود و معمولا برای کمک به نگه داشتن افراد درگیر در مسیر و تمرکز بر اهداف فردی آنها به کار میرود.

زمانی که با پاداش های کوچک برای خودتان ( مانند ریختن قهوه و یا کمی شکلات ) ترکیب می شود،شما میتوانید روز کاری را خیلی کمتر ترسناک بکنید و تقریبا آن را به نوعی بازی دسته بندی کنید.

راه های زیادی وجود دارند که میتوانید روز کاری را آسان تر کنید و چیزهایی که به بهترین شکل کار میکنند به نوع فردی که هستید بستگی دارد. شاید موسیقی شما را متمرکز نگه میدارد یا شاید هر گونه سر و صدایی که به هر ترتیب عامل تمرکز باشد.با مدیریت خود باز و ارتباط برقرار کنید، و ببینید آنها با چه چیزی میتوانند به شما کمک کنند و از آنها استفاده کنید. بعد از همه اینها،آنها میخواهند شما در بهترین حالت کار کنید و شما هم باید این کار را بکنید!

برگرفته از: entrepreneur