جوانان ایرانی

 • تاریخ : ۱۴ام مرداد ۱۳۹۷

اگر میخواهید راضی و تجربه آرامش درونی و تحقق نهایی در زندگی داشته باشید،مهم است که یاد بگیرید چطور شور و اشتیاق خود و هدف زندگی خود را پیدا کنید. بدون هدف زندگی به عنوان راهنما برای هدایت شما، اهداف و برنامه های عملی شما ممکن است در نهایت منجر به کشف هدف زندگی تان نگردد.

بعد از کار با خیلی از افراد،من به این باور رسیده ام که هر یک از ما با هدف زندگی منحصر به فرد متولد می شویم.

شناسایی،تصدیق کردن و تجلیل از این هدف، شاید مهم ترین اقدامی باشد که مردم انجام میدهند. آنها زمان را برای درک آنچه که میخواهند انجام دهند پیدا میکنند و سپس آن را با شور و اشتیاق دنبال میکنند.

برای برخی از ما،هدف و اشتیاق ما در زندگی واضح است.ما با مجموعه ای از استعدادها و فعالیت های مداوم به دنیا می آییم و استعدادهای خود را توسعه میدهیم.

در زیر من میخواهم ۱۰ نکته کلیدی به شما بدهم که در پیدا کردن شور و اشتیاق زندگی تان کمک میکند.باما در جوانان ایرانی جوانان ایرانی همراه باشید.

شور و اشتیاق در زندگی

۱) چیزهایی که دوست دارید را پیدا کنید و کاری را که برای شما آسان است انجام دهید.

ما همگی با یک هدف عمیق و معنی دار به دنیا می آییم که باید آن را کشف کنیم.هدف شما چیزی نیست که شما نیاز دارید آن را بسازید؛در حال حاضر آنجا وجود دارد.

شما باید آن را کشف کنید تا بتوانید زندگی که میخواهید را ایجاد کنید.میتوانید از خودتان بپرسید هدف من در زندگی چیست؟ شما میتوانید با بررسی دو چیز،شور و اشتیاق خود و یا هدف خود را کشف کنید:

 • دوست دارید چه کار کنید؟
 • چه چیزی به راحتی برای شما می آید؟

البته، این کار برای توسعه استعدادهای شما کار میکند.حتی بهترین نوازنده هنوز هم باید تمرین کند،اما باید مانند پارو زدن به سمت پایین دست را حس کند نه به سمت بالا.

من دوست دارم تدریس کنم،نویسندگی کنم،برای تربیت،آموزش دادن و توسعه سمینارهای تحول آمیز،کارگاه ها و دوره های آموزشی برگزار کنم. من دوست دارم رهبران دیگری را برای کنفرانس گردهم بیاورم و رویکردهای جدیدی برای کار خودم ایجاد کنم.

این چیزها برای من آسان هستند.اگرچه من سالهای زیادی را صرف یادگیری نحوه تسلط بر این مهارت ها کردم،هر دقیقه آن را دوست داشتم.به عبارت دیگر،کار مورد نیاز است،اما رنج بردن نیست.اگر شما در حال تقلا و رنج هستید،احتمالا هدف درستی که دوستش داشته باشید را ندارید.

۲) از خودتان بپرسید از بیان چه چیزی بیشتر در دنیا لذت می برید.

اول،از خودتان بپرسید،دو خصوصیت چه هستند که از بیان آن در دنیا لذت می برم؟ مال من عشق و شادی است.

دوم،از خودتان بپرسید،دو روش از بیان این ویژگی های که لذت می برم؟ برای من الهام بخش و توانمند سازی مردم هستند.

من مردم را با داستان هایی در حال حرکت الهام میدهم که در جلسه های مختلف به آنها میگویم و آنها را با آموزش استراتژی های موفقیت قدرتمند که میتوانند در زندگی خود اعمال کنند،به آنها قدرت میدهم.

۳) یک بیانیه برای زندگی خودتان ایجاد کنید.

چند لحظه صبر کنید و شرحی از آنچه که دنیا به طور کامل بر طبق نظر شما عمل میکند،بنویسید. در دنیای بی عیب و نقص من،هر کسی در حال حاضر بالاترین بینایی خود را دارد که در آن انجام میدهد و هر چیزی که میخواهند را دارند.در نهایت،هر سه را در یک جمله ترکیب کنید و یک ایده روشن از هدف خود خواهید داشت.

بیانیه من الهام بخش و توانمند سازی مردم برای زندگی در یک زمینه عشق و لذت است.”

۴) صداهای درونی خودتان را دنبال کنید (قلب شما به شما چه میگوید؟)

چه می شود اگر به شما بگویم که سیستم راهنمایی فوق العاده ای را در درون خود دارید که میتواند به شما کمک کند به جایی که میخواهید بروید،راهنمایی میکند.

اسمش “GPS درونی است. GPS داخلی شما شبیه سیستم GPS اصلی بیرونی است که شما در خودروی خود و یا در گوشی خود از آن استفاده میکنید.این به شما میگوید که چگونه از نقطه A به نقطه B برسید.

زمانی که سوار اتومبیل خود می شوید و به سمت یک مقصد خاص میروید، اولین چیزی که در GPS تان وارد میکنید چیست؟ اول، موقعیت فعلی شما را پیدا میکند و وقتی مشخص شد که کجا هستید،به شما آدرس میدهد که به کجا میروید.

برای کار کردن سیستم،باید محل شروع و مقصد نهایی خود را بدانید.سیستم جهت یابی،بقیه را با استفاده از یک کامپیوتر که سیگنال ها را از چندین ماهواره دریافت میکند و موقعیت دقیق شما را محاسبه میکند، مشخص میکند. بعد مسیری عالی برای شما ایجاد میکند.

تمام کاری که شما باید از آن نقطه شروع کنید این است که دستورالعمل را دنبال کنید که به شما میدهد تا به مقصد خود برسید.

تصمیم بگیرید کجا می‌خواهید بروید

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید با روشن کردن ذهن خود کجا بروید،سپس در مقصد خود از طریق تنظیم هدف،تایید و تصویرسازی به مقصد خود قفل کنید و سپس اقداماتی را آغاز کنید که شما را در جهت درست حرکت دهد.

با هر عکسی که تجسم میکنیدبه مقصد خود که میخواهید به آن برسید،وارد می شوید.هر بار که شما تمایل خود را به چیزی ابراز میکنید، قصد خود را هم ابراز میکنید.مثله میزی در کنار پنجره،صندلی های ردیف جلو در یک کنفرانس،بلیط های کلاس اول،اتاقی با نمای اقیانوس یا یک رابطه عاشقانه.

تمام این تصاویر و افکار،درخواست ها را به جهان ارسال میکنند.

اگر شما از روش خود خارج شوید به این معنی که با جریان افکار منفی،شک و تردید، روند بعدی را قطع نخواهید کرد و همچنان که به سمت جلو حرکت میکنید، GPS داخلی شما مراحل بعدی را در مسیر شما باز خواهد کرد.

به بیان دیگر،زمانی که شما GPS درونی تان روشن میکنید و سپس روی چشم انداز خود تمرکز میکنید (میتوانید این کار را با یک صفحه نمایش یا مراقبه انجام دهید )،قدم های دقیق در مسیر راهنمایی داخلی،ایجاد ایده‌ ها و فرصت های جدید ظاهر خواهند شد.

۵) هدف زندگی خود روشن کنید.

زمانی که در مورد چیزی که میخواهید روشن باشید و ذهن خود را به طور مداوم بر آن متمرکز کنید،این که چگونه به شما ثابت خواهد شد گاهی تنها زمانی که به آن نیاز دارید و نه یک لحظه قبل از آن است .

شما با یک راهنمای درونی به دنیا آمده بودید زمانی که به خاطر میزان شادی که تجربه میکنید،در مسیر حرکت و یا خارج از مسیر حرکت میکنید،چیزهایی که بیشترین لذت را برای شما به ارمغان می آورند هم تراز با هدف شما هستند و شما را به جایی می برند که میخواهید بروید.

زمانی که اهداف خود را با تمام تکنولوژی های قدرتمند خود به جهان عرضه میکنید،شگفت زده خواهید شد و از آنچه که ارائه میدهد گیج خواهید شد. اینجا جاییه که معجزه و معجزات واقعا اتفاق می افتد.

کمی زمان بگذارید تا صادقانه و بیپرده درباره جایی که در حال حاضر در زندگی خود هستید و آنچه که میخواهید در زندگی خود انجام دهید،فکر کنید.

 • وضعیت مالی شما جطور است؟
 • روابط شما چطور پیش میرود؟
 • حال شما چطور است ؟
 • و غیره

سپس، به این فکر کنید که کجا میخواهید باشید.

 • اگر زندگی شما در حال حاضر کامل بود،چه شکلی میشد؟
 • شما چه نوع شغلی دارید و در کجا زندگی خواهید کرد؟

با انجام این تمرین،شما عوامل قدرتمند را برای ذهن نیمه هشیار خود ارسال میکنید تا به شما کمک کند به آنجا برسید.

پیدا کردن هدف

۶) یک تست شور و اشتیاق انجام دهید.

آزمون آلام که توسط کریس و جنت Attwood توسعه یافت،یک فرآیند ساده و با این حال ظریف است.شما با پر کردن ۱۵ بار جای خالی برای شرح زیر شروع میکنید:وقتی زندگی من ایده آل است، من کلمه ( های ) که شما انتخاب میکنید باید خالی باشد باید یک صفت باشد.

زمانی که ژانت در طول این روند مرا گرفت،اظهارات من به این شکل بود:

 • زندگی من زمانی ایده آل است که در خدمت تعداد زیادی از مردم باشم.
 • زندگی من زمانی ایده آل است که با دید آن ها به مردم کمک میکنم.
 • زمانی که با گروه های بزرگ صحبت میکنم،زندگی من ایده آل است.
 • زندگی من زمانی ایده آل است که من بخشی از یک شبکه رهبران معنوی هستم.
 • زندگی من زمانی ایده آل است که یک گروه اصلی از مربیان در حال پیشرفت ایجاد میکنم که احساس میکنند با سازمان من شناسایی شده اند.

نحوه نتیجه گیری

هنگامی که ۱۵ بیانیه ایجاد کردید، ۵ انتخاب برتر را شناسایی میکنید.برای انجام این کار،شما اظهارات ۱ و ۲ را مقایسه میکنید تا مشخص کنید کدام یک از همه مهم تر هستند.برنده این مقایسه را بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا مهم تر یا کم تر از بیانیه ۳ است یا خیر.

سپس برنده آن مقایسه را بگیرید و تصمیم بگیرید که آیا مهم تر یا کم تر از بیانیه ۴ است و تا زمانی که اشتیاق خود را برای شما مشخص نکرده اید.این فرآیند را با ۱۴ بیانیه باقیمانده تکرار کنید تا دومین انتخاب خود را مشخص کنید.سپس این روند را تکرار کنید تا زمانی که تنها ۵ شور و اشتیاق خود را در زندگی مشخص کنید.

سپس، برای هر یک از پنج شور برتر خود نشانگر ایجاد کنید تا بتوانید به زندگی خود نگاه کنید و به راحتی تشخیص دهید که آیا این شور و اشتیاق را زنده میکنید یا نه.

برای من، یک هدف زندگی خواهد بود، زمانی که به مردم کمک میکنم در دید خود زندگی کنند من حداقل ۲۰ کارگاه را در سال برای حداقل ۱۰،۰۰۰ نفر اجرا میکنم و در هر رویداد، مردم بعد از آن می آیند و میگویند: شما واقعا به من قدرت دادید که چشم انداز خود را زندگی کنم.”

زمانی که شما میدانید احساسات شما چه شکلی هستند و چگونه زندگی شما زمانی که زنده هستید،چگونه به نظر خواهند رسید،میتوانید طرح های عملی برای تبدیل رویاهای خود به واقعیت ایجاد کنید.

۷) به زمان های فکر کنید که تجربه بهترین لذت ها را در زندگی خود داشته اید.

یک تکنیک دیگر که میتواند برای کمک به شناسایی هدف خود از آن استفاده کنید،انجام یک مرور شادی است.به سادگی حدود ۳۰ دقیقه کنار بگذارید و لیستی از تمام زمان هایی که بیشترین لذت را در زندگی تان احساس کرده‌اید را تهیه کنید.

سپس به دنبال الگویی در میان همه این زمان ها خواهد بود.در مورد من، این زمانی بود که من تدریس میکردم و وقتی که الهام بخش مردم برای رفتن به رویاهای خود و داشتن عشق،شادی و وفور زندگی آنها بودم.

از آنجا که میدانیم شادی بخشی از سیستم راهنمایی شما است که به شما میگوید زمانی که شما در مسیر خود هستید،میتوانید چیزهای زیادی در مورد هدف زندگیتان از تکمیل این بررسی لذت مشخص کنید.

۸) از این نمونه برای یافتن هدف استفاده کنید.

یکی از شاگردان مربی من،متخصص قلب موفق است که،برای شناسایی هدفش تلاش میکرد. من یک تمرین دیگر را پیشنهاد کردم و از او خواستم که به زندگی خود نگاه کند و به این سوال پاسخ دهد،چه زمانی من احساس خوب و پر را دارم؟

او سه دوره را به اشتراک گذاشت که در آن شادترین و بیشترین ها را احساس میکرد.

 • اول،زمانی که او در هند بزرگ شد،درباره زمانی با پدربزرگش گفت.
 • دومین تجربه او از بازی با نوه هایش بود.
 • نفر سوم زمانی بود که با یک قایق بادبانی سفر میکرد.

هنگامی که از او پرسیدم چه چیزی در هر سه این تجربیات مشترک است،او به من گفت که این احساس آزادی است که او احساس میکند.

با توجه به اینکه هیچ یک از سه تجربه او مربوط به حرفه او در پزشکی نیست از او خواستم در مورد بیشترین تجربیات خود به عنوان یک پزشک به من بگوید.

رویدادهایی که او گزارش میکرد زمانی بود که او خدمات خود را به صورت رایگان و یا به ازای دستمزد کمتر از همکاران خود درخواست کرده بود. او در زمانی که برای حمایت و تشویق یک خانواده که از دست دادن پدرشان در حین جراحی قلب در شرف وقوع بودند،بسیار طولانی تر از معمول بود،به اشتراک گذاشته بود.

۹) اهداف خود را با هدف زندگی خود تنظیم کنید.

ما همه با مجموعه ای از استعدادها و منافعی که به ما میگویند چه کاری انجام میدهیم استعداد داریم.زمانی که میدانید هدف زندگی تان از چه قرار است، تمام فعالیت های خود را حول آن سازمان دهی کنید.هر کاری که انجام میدهید باید بیان هدف شما باشد.اگر یک فعالیت یا هدف با این فرمول متناسب نیست،روی آن کار نکنید.

برقراری ارتباط با هدف شما در هنگام تعیین اهداف حرفه ای بسیار مهم است.زمانی که به اهداف شخصی میرسد، انعطاف پذیری بیشتری دارید.

اگر میخواهید نحوه رنگ کردن یا پرش آب را یاد بگیرید،به جلو بروید و این کار را انجام دهید.اگر هدف تان این است که تناسب داشته باشید و وزن کم کنید،بااعتماد به نفس حرکت کنید.

از نظر عاطفی، روحی و معنوی به شما انرژی بیشتری میدهد، انعطاف پذیر و با انگیزه برای رسیدن به هدف خود در جبهه حرفه ای، انرژی بیشتری ایجاد خواهد کرد.

با این حال، نشانه هایی که شغل شما که برای شما مناسب نیست را نادیده نگیرید. اگر شما از شنبه صبح می ترسید و برای تعطیلات آخر هفته زندگی کنید،ممکن است نشانه ای باشد که زمان آن رسیده که ندای درونی  قلب خود را بشنوید و کاری را که به شما میگوید را انجام دهید.

۱۰) به هدف زندگی حقیقی خود تکیه کنید.

زمانی که وضوح بیشتری در مورد هدف خود به دست آوردید،لازم نیست کاملا به طور کامل زندگی خود را کامل کنید. به جای آن، کمی به آن تکیه کنید.زندگی خود را هر روز کمی بیشتر زنده کنید و به بازخورد دریافتی از دیگران و از نظر نتایجی که شما تولید میکنید و همچنین به این که چه احساسی دارید ، توجه کنید.

این ها ۱۰ توصیه فوق العاده از مربی به نام و بزرگ دنیا در زمینه موفقیت و رشد شخص یعنی حک کانفیلد نوشته شده که میتوانید با اجرای تک تک این مراحل به زندگی هدفمند و فوق العاده لذت بخشی دست پیدا کنید.