جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۲۶ام مرداد ۱۳۹۷

در واقع تنها دو راه برای بدست آوردن پول بیشتر وجود دارد.

  1. شما می توانید کمتر خرج کنید.
  2. شما می توانید بیشتر پول برای خودتان بسازید.

من شخصا طرفدار ایجاد بیشتر پول هستم. ترجیح میدهم پول بیشتری به دست بیاورم و بیشتر خرج کنم تا همیشه چیزی که میخواهم را داشته باشم.

درباره به دست آوردن پول بدانید که:

در طول زندگی شخص خودمان ما همیشه در هر لولی از زندگی به دنبال این هستیم که چگونه کمتر خرج کنیم تا بتوانیم پس اندازی داشته باشیم،پس انداز کردن خوب است ولی نه توی کشور ما ایران.

چرا این حرف را میزنم!! شما به صحبت های برایان تریسی در مورد پس انداز کردن که گوش میکنید،به شما میگوید پس انداز کردن بخشی از درآمد عالی است،این برای کشور آمریکا صادق است نه برای کشور ما ایران.

بزارید یک مثال ساده برایتان بزنم تا مفهوم را راحتر درک کنید،شما سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ پراید زیر ۱۰ میلیون تومان بود ولی الان که در سال ۱۳۹۷ هستیم قیمت جدید پراید ۳ برابر شده است ولی درآمد یک کارمند از سال ۹۰ تا الان ۵۰ درصد هم بیشتر نشده است.

پس شما با پس انداز کردن نمیتوانید در کشور ما یعنی ایران به چیزهای که میخواهید برسید شما باید راه بیشتر پول در آوردن را یاد بگیرید.

در این باره فکر کنید که چه چیزی می توانید در اینجا کم کنید و یا چیزی که می توانید آن را به درآمد فعلیتان وصل کنید. شما به طور مداوم بر روی آنچه که باید از شر آن خلاص شوید،تمرکز دارید.

  • اما اگر از اول به طور دیگری به پول فکر میکردین چه میشد؟
  • چه می شود اگر به جای تمرکز بر نحوه کاهش هزینه ها، روی نحوه ایجاد بیشتر پول تمرکز میکردید؟

بسیاری از احتمالات برای انجام این کار وجود دارد.اولین قدم در ایجاد پول بیشتر این است که تصمیم بگیرید که چقدر میخواهید درآمد داشته باشید.

ایجاد ایدهای که پول بیشتر را جذب میکند.

زمانی که تصمیم گرفتید که چقدر میخواهید درآمد داشته باشید،از خودتان بپرسیدچه محصولی،چه خدماتی یا چه ارزش افزوده ای میتواند پول بیشتری به ارمغان بیاورد؟”

کارفرمای شما،مشتریان شما یا جهان به این نیاز دارد که شما میتوانید آن را فراهم کنید؟

زمانی که این را شناسایی کردید، زمان آن رسیده که آن محصول، خدمات و یا ارزش اضافی را ارایه دهید.

در اینجا ایده هایی برای شروع کار وجود دارد:

پنج ایده برای ایجاد پول بیشتر

افزایش درآمد

۱) یک کارآفرین شوید.

امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ و باهوش تر آمریکا در حال ایجاد کارآفرینی میان کاجوانان ایرانین و مدیران اجرایی خود هستند.شرکت هایی مانند گوگل ، کارمندان خود را تشویق میکنند تا ۲۰ درصد از کار خود را برای پیگیری پروژه های انتخابی خود صرف کنند.

آنها تشویق می شوند که “ بیرون از کادر فکر کنند و با ایده ها و نوآوری های جدید کنار بیایند.

آیا شرکت شما مشتریانی دارد که کالاهای اضافی را به آنها میفروشد؟ شاید یک دستگاه ماشین،یک رابطه فروشنده و یا یک ایده بازاریابی نادیده گرفته شده وجود داشته باشد که کارفرمای شما از آن استفاده نمیکند.

پس برای اینکه بخواهید پول بیشتری بسازید باید فرصت های اطراف خود را به دقت رصد کنید و بهترین های آن را انتخاب کنید و کار خودتان را گسترش دهید.

۲) تعیین نیاز و پیدا کردن راه حل

بسیاری از موفق ترین افراد در طول تاریخ، نیاز بازار را شناسایی کرده اند و یک راه حل برای آن فراهم کرده اند.اگر میخواهید پول بیشتری به دست آورید، یک نیاز را مشخص کنید که برآورده نشده است و نحوه برخورد با آن را مشخص کنید.

یک مثال ساده تر برای شما اگر بزنم:

شما قبل از ورود اسنپ به ایران،نمیدانستید که به این راحتی هم می شود آنلاین تاکسی درخواست بدید و مسیر خودتان را مشخص کنید و همان جا در برنامه هزینه سفر را بپردازید.

در صورتی که این کار برای اولین بار توسط شرکت اوبر تاسیس شد که بزرگترین ناوگان حمل و نقل دنیا را در دست دارد که به گفته خودشان حتی یک ماشین هم ندارند.

پس این ها ارزش آفرینی کرده اند کاری که اسنپ و تپ سی و سایر این شرکت ها برای حمل و نقل کرده اند و توانسته اند به سودهای چنده ده میلیاردی هم برسند.

همیشه نیاز است که بتوانید یک کسب و کار و یا سرویس در اطراف خود ایجاد کنید.بسیاری از این نیازهای برآورده شده اختراعات و خدماتی هستند که در حال حاضر به آنها اعطا شده است.واقعیت این است که مردم چیزی مورد نیاز در زندگی خود یا دیگران را کشف کرده اند و سپس ابزار و خدمات مورد نیاز ما را خلق کرده اند.

۳) برخی از تفکر خارج از کادر را انجام دهید.

هنگامی که دیو لینگر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت RE / MAX، یک عامل موفق در امر املاک و مستغلات بود، او به پرداخت ۵۰ درصد از واریز وجه خود به کارگزار که اداره او کار می کرد، گول زد.

به عنوان یک خارج متفکر فضانورد شروع به جستجو برای یافتن راهی بهتر برای فروش خانه ها و حفظ بیشتر آنچه که در همان زمان به دست آورده است.

۴) کسب و کار اینترنتی خودتان را ایجاد کنید.

امروزه ،یک کسب و کار اینترنتی یکی از سریع ترین و آسان ترین راه ها برای شروع است،حتی در حالی که شغل فعلی خود را نگه دارید.شما میتوانید یک نیاز را در جامعه پیدا کنید و آن را برای هزاران نفر با این علاقه در سرتاسر دنیا ایجاد کنید.

اگر شما خلاق و هنرمند هستید،وب سایت و فعالیت در حوزه آنلاین به سرعت رو به رشد است که در آن مردم میتوانند عکاسی، کار هنری، بافتنی و اسباب بازی و کلی چیزهای دیگر که وجود دارد و خیلی از افراد عاشق این ها هستند،میتوانید هنر خودتان را بسازید و در اینترنت بفروشید.

اگر شما اطلاعات زیادی برای تقسیم کردن با دیگران دارید،میتوانید به راحتی کتاب های الکترونیکی، فایل های صوتی، مطالب آموزشی و غیره را به راحتی به صورت آنلاین و بدون نیاز به یک مغازه بفروشید. سکوهای وب سایت مثل وردپرس و جوملا و امثال اینها،CMS های هستند که میتوانید براحتی یک وبسایت عالی و با تمام امکانات داشته باشید.

اگر لباس و یا چیزهای اطراف خانه تان داشته باشید که دیگر از آن استفاده نمیکنید، یک کسب و کار کوچک را آغاز کنید و آنها را از طریق وبسایت های خرید و فروش به فروش برسانید مثل دیوار و شیپور و امثال این ها.

صبر کنید،سخت نگیرید!

نیازی نیست که یک دستگاه بازاریابی بزرگ پشت سر خود داشته باشید تا بتوانید با موفقیت از طریق اینترنت به فروش برسید.میتوانید یک وب سایت، بلاگ، خبرنامه ایجاد کنید که بازدید کننده های آن را بالا ببرید و بعد شروع کنید به مشتریان احتمالی خود محصولاتتان را ارائه دهید.حتی شما میتوانید با سایت ها یا مالکان وبلاگ صحبت کنید و هر چیزی که به خوانندگان یا اعضای خود میفروشید را به آنها در میتان بگذارید و در عوض درصدی باهم کار کنید.

این یک مقوله برد – برد برای همه افراد است.

۵) به شرکت های بازاریابی شبکه ای بپیوندید.

بیش از ۱۰ شرکت در کشورمان وجود دارند که محصولات و خدمات خود را از طریق بازاریابی و فروش مستقیم به فروش میرسانند.از محصولات بهداشتی و غذایی گرفته تا لوازم آرایشی، وسایل آشپزی، اسباب بازی،مطالب آموزشی و خدمات مختلف خلاصه برای همه چیز وجود دارد!

زمان مانند آسمان شب محدود است!

شرکتی را پیدا کنید که مدتی از بودن آن در این حوزه میگذرد و شهرت خوبی دارد.محصولات را امتحان کنید و مطمئن شوید که آنها را دوست دارید.اگر در مورد محصولات و مردم شور و اشتیاق دارید، میتوانید پول بیشتری را از طریق اهرم کزدن و ساخت سازمان فروش برای خودتان ایجاد کنید.

در مورد فرصت هایی که برایتان مناسب است عمل کنید.

فقط به خاطر داشته باشید،هر جایی که شما تصمیم میگیرید انرژی خود را قرار دهید، کلید آن است که برای کارفرما فعلی،مشتری ارزش بیشتری پیدا کنید. شما میتوانید این کار را با حل مشکلات، تحویل محصولات و اضافه کردن خدماتی که میخواهند و نیاز دارند انجام دهید.

آن را بخشی از دید خود و اهداف خود قرار دهید. تصور کنید و تجسم را در نظر بگیرید و تایید کنید که از ایده های شم میتواند پول بیشتری برای شما ایجاد کند به شرطی که به ایده های خود احترام بگذارید.

شروع به خواندن کتاب و مقاله درباره آن کنید و با دوستان خود در این باره صحبت کنید. شما شروع به جذب همه انواع فرصت ها و ایده ها خواهید کرد.سپس، بر روی کارهایی که احساس بهتری نسبت به شما دارند عمل کنید.در این زمان است که پول بیشتری به دست خواهید آورد.

امیدوارم از این مقاله هم لذت برده باشید و من تمام سعیم را میکنم تا به بهترین و قابل فهم ترین مقالات را برای شما عزیزان تهیه کنم.برای تک تک شما همراهان عزیز آرزوی موفقیت و روزهای پرپولی را آرزو میکنم.