جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۱۲ام آذر ۱۳۹۷

کیومرث کاظمی روز یکشنبه گفت: با تلاش مسولان استانی و شهرستان و کارفرما، کارگران بخش های مختلف این شرکت بعد از ۲۷ روز تعطیلی فعالیت خود را از سر گرفتند.

وی گفت: تمام واحدهای مختلف اداری، صنعتی، ترابری، کوره بخار، بازرگانی، آسیاب ها و تولید و تعمیرات فعالیت خود را آغاز کرده اند .

مدیر عامل جدید شرکت نیشکر هفت تپه گفت: با پایان تجمع و اعتراضات کارگری ، کوره بخار ، آسیاب و کارخانه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روشن شده و واحدهای مختلف به حرکت در آمدند.

وی گفت: عملیات برداشت نیشکر از مزارع نیز بزودی آغاز خواهد شد.

کاظمی افزود: سطح زیر کشت نیشکر دراین شرکت حدود هفت هزار و۶۰۰هکتار است که پیش بینی برداشت حدود ۳۵۰هزار تن نیشکر از آن می شود

به گفته وی حدود ۳۵هزار تن شکر سفید ازاین سطح زیر کشت تولید و روانه بازار Store می شود.

فرماندار شوش نیز در این رابطه گفت:حدود ۱۳میلیارد ریال هزینه اورهال این کارخانه است که حدود ۹۵ درصد کارخانه نیز نوسازی و بازسازی شده است.

عدنان غزی گفت: به محض اینکه فعالیت کارخانه از سر گرفته شود ظرف ۲ یا سه هفته آینده نیز دوماه حقوق باقیمانده کارگران نیز پرداخت می شود.

کارگران این واحد صنعتی از ۲۷ روز پیش در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و پاداش ،حق بیمه و طبقه بندی مشاغل و نیز برای مطالبه بازگشت کارخانه به بخش دولتی دست از کار کشیده بودند.

حدود پنج هزار نفر از طریق فعالیت در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان امرار معاش می کنند.

کشت و صنعت هفت تپه ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون Law اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

جمعیت کاجوانان ایرانین شاغل در این شرکت بزرگ تولید شکر به صورت رسمی ، پیمانی ، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف پنجهزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده است.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با ۲۴ هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه، در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

شرکت نیشکر هفت تپه یکی از بزرگترین کارخانه های استان خوزستان و کشور است که نقش مهمی در تولید ، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد.

اخبار ۲۴ ساعت گذشته جوانان ایرانی را از دست ندهید