جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۲۲ام بهمن ۱۳۹۷

علی جهانگیری، اظهار داشت: با توجه به تاکیدات صریح استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر اجرای بند ۴ بند الف ماده ۴۳ قانون برنامه ششم مبنی بر اینکه حساب های بانکی و گردش مالی خرید و فروش معادن با رعایت ضوابط قانونی باید در استان های محل ذخایر معدنی انجام پذیر جلسه ای در همین راستا با محوریت بررسی نحوه انتقال حساب های بانکی و مالیاتی شرکت مس سونگون و شرکت های پیمانکاری طرف قرار داد در تبریز برگزار شد.

وی در پاسخ به نحوه برخورد و نگاه مدیران مس ایران با این موضوع گفت: خوشبختانه نگاه مدیران ارشد مس ایران نیز در این خصوص بسیار مطلوب بود و امید می رود با تعامل ایجاد شده شاهد تحقق برنامه های فوق در کمترین زمان ممکن باشیم.

جهانگیری از استقبال و اعلام آمادگی شرکت های پیمانکاری فعال در معدن مس سونگون نیز جهت تمرکز بخشی از گردش مالی خود در بانک های استان خبر داد و افزود: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده  مقرر شده است تا این مهم هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی، همچنین با اشاره به توافقاتی در راستای تفکیک حساب های مالیاتی پرداختی از بابت شرکت مس سونگون برای شرکت صنایع مس ایران ادامه داد: در همین راستا مقرر شد جلسات تخصصی با حضور مسئولین امور مالیاتی کشور و کارشناسان دو طرف تشکیل و نتیجه نهایی بعد از احصاء راهکارها عملیاتی شود.