جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۷

، پرواز جی تی ۶۱۰ خطوط هوایی ارزان قیمت لاین با ۱۸۹ سرنشین در ساعت ۶:۲۰ صبح روز دوشنبه ۷ آبان از فرودگاه جاکارتا به پرواز درآمد و قرار بود یک ساعت بعد در «پانگکال پینانگ» نپال به زمین بنشیند اما ۱۳ دقیقه بعد ارتباطش با برج مراقبت قطع شد و در نزدیکی بندر تانجونگ پریوک روی دریا سقوط Fall کرد. براساس بررسی اولیه خلبان هندی این پرواز پیش از قطع شدن ارتباط خواستار فرود اضطراری شده بود اما فرصت این کار را پیدا نکرد.تحقیقات نشان می‌دهد این هواپیما یک روز قبل از این فاجعه هولناک نیز نقص فنی داشته که سبب بروز مشکلاتی در صفحه نمایش کابین خلبان شده بود اما مشخص نیست چرا دوباره به این هواپیما اجازه پرواز داده شد.

در بین ۱۸۹ مسافر و خدمه این پرواز یک مسافر ایتالیایی، یک نوزاد و دو کودک نیز حضور داشتند. انتشار تصاویر خانواده‌های این مسافران که پس از شنیدن خبر سقوط هواپیما شوک زده شده و خود را به فرودگاه رسانده بودند بسیار متأثر‌کننده بود.

برادر یکی از قربانیان گفت: «خواهرم به همراه نامزد و دوست‌شان در این پرواز بودند. او قرار بود بزودی ازدواج کند اما حالا حتی نمی‌دانیم جسدش کجاست. هیچ کس به ما اطلاعات درست نمی‌دهد و هر چه پیگیری می‌کنیم بیشتر گیج می‌شویم.»

کشف بقایای اجساد تعدادی از مسافران

به گزارش آژانس ملی تحقیق و نجات اندونزی، تاکنون اجساد ۶ نفر از مسافران هواپیمای مسافری پیدا شده و ۲۱ کیسه حاوی بقایای اجساد و اموال قربانیان برای شناسایی به جاکارتا انتقال یافته است.

جعبه سیاه هنوز پیدا نشده است

تعدادی از غواصان اندونزیایی ساعتی پس از سقوط با تجهیزات کامل برای یافتن اجساد و جعبه سیاه هواپیما به آب زده‌اند اما با وجود تلاش‌های بی‌وقفه این تیم‌ها هنوز اثری از جعبه سیاه به دست نیامده است.

مسافر خوش شانس

پس از انتشار خبر سقوط بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اندونزی در دریا، یکی از مسافران که به علت ماندن در ترافیک، پس از بسته شدن فهرست پرواز به فرودگاه رسیده و از پرواز جا مانده بود، نمی‌دانست خوشحال باشد یا ناراحت.

او می‌توانست صد و نودمین قربانی این پرواز باشد که با خوش شانسی نجات یافته بود. تصویر این مسافر خوش شانس که با چشمانی بهت زده بلیتش را در دست گرفته بود و به دوربین نگاه می‌کرد، تنها تصویر خوب از این فاجعه بود که در جهان دست به دست شد.خواندنی های جوانان ایرانی را در اینستاگرام دنبال کنید