جوانان ایرانی

  • تاریخ : ۲۸ام آبان ۱۳۹۷

سرويس فرهنگي «جوان آنلاين» – بهنام صدقي: چندي پيش وزیر فرهنگ و ارشاد، مهم ترین انتصاب مورد انتظار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را انجام داد و طی حکمی، حسین انتظامی را سرپرست سازمان سینمایی کرد. اما سوال اين است حال كه انتظامي سكان اجرايي مديريت سينما را در دست گرفته چه ساز و كارهايي براي رفع مشكلات سينماي امروز كشور انديشيده است؟ انتظامي چه كار بايد كند تا حال سينما خوب شود؟ از همين رو به سراغ حبيب دهقان نسب، بازيگر سينما و تلوزيون رفته و ديدگاه هاي او را در اين زمينه جويا شده ايم. مشروح همكلامي «جوان آنلاين» با اين سينماگر را در ادامه مي خوانيد.

آقاي انتظامي مشكلات سينما را حل كنند

حبيب دهقان نسب، بازيگر سينما و تلوزيون در گفت و گو با «جوان آنلاين» در خصوص انتصاب حسين انتظامي و الويت هاي پيش روي اين مدير مي گويد: «من به عنوان يك هنرمند از جناب آقاي انتظامي درخواست مي كنم تا هر چه سريع تر نسبت به حل مسائل و مشكلات سينماي ايران اقدام كنند».

لابي گري و معضل اكران

اين بازيگر در پاسخ به اين سؤال كه به نظر شما اولويت آقاي انتظامي در رفع مشكلات و معضلات سينماي ايران چه چيزي بايد باشد؟، مي گويد: «معتقدم امروز سينماي كشور ما با مشكلات بي شماري مواجه است. يكي ديگر از معضلات سينما به اعتقاد من معضل اكران است. متاسفانه برخي از طريق لابي گري مي آيند و بدين وسيله در پي نيل به اهداف خود هستند و در آخر هم فيلم هاي خودشان را در بهترين سينماها و بيشترين سينماها اكران مي كنند و برعكس عده اي ديگر هم ساليان سال بايد به انتظار اكران فيلم شان بنشينند.»

بي عدالتي در سينما بيداد مي كند

به گفته اين هنرمند، اكنون بي عدالتي در سينما و در بحث اكران فيلم ها بيداد مي كند. اولويت مهم ديگر جناب انتظامي برچيدن بساط و سيستم فاسد لابي گرها و ايجاد عدالت در پخش و اكران فيلم ها باشد. ايشان بايد همه را به يك چشم ببينند و از نظر وي عده اي عزيزكرده نباشند!.

جلوي اكران فيلم هاي سخيف و مبتذل گرفته شود

حبيب دهقان نسب، بازيگر پيشكسوت سينما و تلوزيون در خاتمه تاكيد مي كند: «بهتر است هر چه سريع تر اقداماتي توسط جناب انتظامي انجام شود تا جلوي اكران و نمايش فيلم هاي سخيف و مبتذل گرفته شده و در مقابل به فيلم هاي ارزشمندي كه حرف براي گفتن به مخاطب سينما و تلوزوين دارند، ‌بها داده شود. فيلم هاي مفيد و كاربردي كه در آنها تلاش شده است تا به آگاهي هر چه بيشتر مردم كمك شود. هر كس هم به جاي آقاي انتظامي بود بايد به عنوان سكاندار امور سازمان سينمايي، اين ها را در اولويت قرار مي داد. واگذاري وام به فيلم سازان با عدالت هر چه تمام انجام شود. اينكه وام ها به فيلم سازان عادلانه باشد و تلاش شود تا به عده اي معدود وام هاي كلان داده نشود و به عده اي ديگر نگويند شما در اولويت سازمان نيستيد».